NAŠE VÝROBKY

Sójový šrot je vedlejším produktem výroby sójového oleje a představuje nejdůležitější zdroj proteinů ve výživě hospodářských zvířat. Glencore je hlavním dodavatelem sójového šrotu pro hospodářské chovy v České republice.

 

Potravinářský řepkový olej je díky svému vyváženému obsahu omega-6 a omega-3 mastných kyselin považován za jeden z výživově nejlepších olejů pro teplou kuchyni. Je vynikající především pro vaření, pečení a smažení.

Potravinářský slunečnicový olej je bohatý na polynasycené mastné kyseliny (omega-6 kyseliny) a vitamín E, který je důležitým antioxidantem. Je ideální pro studenou kuchyni a výborně se tak hodí k přípravě salátů a majonéz.

 

Surový řepkový olej má technické využití v průmyslu jako surovina pro výrobu biopaliv, biologicky rozložitelných olejů a maziv. Technický rafinovaný řepkový olej se rovněž užívá přímo jako biopalivo.

Řepkový šrot je vedlejším produktem výroby surového řepkového oleje a má využití jako krmivo pro hospodářská zvířata. Díky vysokému obsahu proteinů je kvalitním zdrojem energie. Řepkový šrot je k dispozici v sypkém stavu.

 

© Glencore Agriculture 2017